Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip Vyriausybei sekasi kurti darnų švietimą ir kultūrą?

09.14 Penktadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Kultūros ir meno darbuotojai kitą savaitę rengia piketą prie Vyriausybės.

Protestas rengiamas, nes Kultūros ministerija neatsižvelgė į reikalavimus kelti sektoriaus darbuotojų atlyginimus po 150 eurų jau kitąmet, ministerija įsipareigojo juos padidinti vidutiniškai po 21 eurą. Protestą be Trišalės tarybos Kultūros komiteto inicijuoja kultūros centrų, teatrų, muziejų, viešųjų bibliotekų ir kitų kultūros įstaigų darbuotojus vienijančios profesinės sąjungos.

Taip pat šį rugsėjį daug kritikos pasigirdo Švietimo ir mokslo ministerijos vykdomai etatinio mokytojų darbo apmokėjimo reformai, teigiama, kad ši reforma skubota, jai nepasirengta. Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius portalui 15min.lt teigė, kad nuo rugsėjo įvedamas etatinis apmokėjimas – neapgalvotas, įvedamas chaotiškai.

S. Skvernelio Vyriausybės programoje vienas iš penkių lygmenų „darniai Lietuvą“ kurti yra darnus švietimas ir kultūra.

„Sieksime, kad kultūros darbuotojų atlyginimai būtų analogiško dydžio kaip švietimo darbuotojų atlyginimai“ – įrašyta S. Skvernelio Vyriausybės programoje.

Vakar ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Žinių radijui sakė, kad planuojamiems kultūros darbuotojų protestams dėl pernelyg lėtai augančių atlyginimų nėra pagrindo. „Natūralu, kad žmonės visada nori daugiau, bet nemanau, kad yra pagrindas reikšti protestą tokiu būdu“, – sakė premjeras. „Jeigu 21 euras yra trupinys, na atleiskite“, – pridūrė S.Skvernelis.

Laidoje dalyvauja Trišalės tarybos Kultūros komiteto pirmininkė Vida Garunkštytė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Vilniaus švietimo profesinė sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis.

xx142

Komentarai


Naujausi epizodai