Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip veikia alkoholio kontrolės politika „alaus gėrėjų krašte“?

07.22 Trečiadienis 13:05
Marijus Gailius

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto mokslininkai konstatuoja, kad kritinės alkoholinių gėrimų vartotojų grupės per pastaruosius 4 metus iš principo nepakeitė savo įpročių, gėrimų perka tiek pat, kiek anksčiau, be to, „kasmet vis mažiau tokių, kurie bandė nustoti vartoti alkoholį“.

Ko vertos šalies valdančiųjų vis pagriežtinamos alkoholio kontrolės politikos priemonės, jeigu pagal ekonomistų tyrimą išsilaiko svaigalų vartojimo status quo? Ar politiškai alkoholio kontrolė sprendžiama kaip moralinė, o ne praktinė problema?

Diskutuoja VU Ekonomikos fakulteto tyrėja Vita Karpuškienė, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentė Nijolė Goštautaitė-Midttun, Lietuvos aludarių gildijos vadovas Saulius Galadauskas, „Dundulio“ projektų vadovas Simonas Butautas, parlamentarai Agnė Širinskienė (LVŽS) ir Kęstutis Glaveckas (LS), apžvalgininkas Romas Sadauskas-Kvietkevičius.

Komentarai


Naujausi epizodai