Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip spręsti medikų trūkumo regionuose problemą?

2021-10-27, Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Siūloma, kad valstybės lėšomis rezidentūros studijas baigę medikai turėtų ketverius metus atidirbti Lietuvoje, viešosios medicinos įstaigose.

Tokias pataisas teikia Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas bei kiti šio komiteto nariai iš skirtingų frakcijų. Pasak jo, Seimo analitikų pateiktais duomenimis, panaši tvarka galioja trijose Europos Sąjungos valstybėse, Graikijoje, Vengrijoje ir Latvijoje.

Jaunieji gydytojai tam prieštarauja ir vadina ėjimu prievartos ir paliepimų keliu. Tam nepritaria ir liberalios koalicijos partnerės, kurių atstovai tai vadina grįžimu į sovietinius laikus.

Antroji laidos tema: ar prarandamas Kinijos rinkas gali pakeisti Taivanas?

Diskutuoja Jaunųjų gydytojų asociacijos komunikacijos koordinatorė, Vilniaus universiteto gydytoja rezidentė Miglė Gedminė, Vilniaus universiteto ekonomistas Romas Lazutka, Seimo Laisvės partijos frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas  Antanas Matulas, ekonomistas prof. Raimondas Kuodis, Seimo narė Laima Andrikienė, PSO specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Andriukaitis, Rytų Europos studijų centro ekspertas Raigirdas Boruta, bei pokalbis su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovu Rimu Varkulevičiumi, komunikacijos agentūros „Brandonomika" ekonomistu Aleksandru Izgorodinu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai