Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip skirtingose pasaulio šalyse kovojama su koronaviruso pandemija?

03.26 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

„Žinių radijuje“ – lietuvių, gyvenančių skirtingose pasaulio šalyse sąšauka – kaip jose kovojama su pandemija, kokių suvaržymų priversti laikytis gyventojai skirtingose valstybėse, kokios vyrauja nuotaikos jų gyvenamuose kraštuose.

Štai Lietuvos Seimo Žmogaus teisių komiteto nariai įspėja vyriausybės atstovus vengti perteklinių draudimų: „Valstybė turi teisę ir net privalo, saugodama piliečių sveikatą bei gyvybę, įvesti būtinus socialinio gyvenimo apribojimus ir bausti tuos, kurie jų nepaiso, keldami pavojų ne tik savo, bet ir kitų žmonių sveikatai bei gyvybei. Tačiau net įgyvendindami griežtą potencialiai užsikrėtusių asmenų  karantinavimą, įvesdami kitus ribojimus, valstybės vardu veikiantys asmenys turi vengti perteklinių draudimų ir bet kokių priemonių, kurios traktuoja kitus žmones, kaip instrumentus ar potencialų pavojų“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame komiteto narių pareiškime.

O kaip kitų šalių vyriausybės kovoja su tarp žmonių plintančiu virusu?

Laidoje dalyvauja Tokijuje gyvenantis knygos „Kaip veikia Japonija“ autorius Andrius Kleiva, Pietų Korėjoje stažavęsis chirurgas Žygimantas Židonis, Australijos lietuvių bendruomenės atstovė Irena Dana Stumbras, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Milano lietuvių bendruomenės pirmininkė Gintarė Cvirkaitė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai