Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip saugomi mūsų asmens duomenys?

05.23 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Seimas ėmėsi projektų, kuriais šalies įstatymus suderina su naujomis Europos asmens duomenų apsaugos taisyklėmis, pradedamomis taikyti jau šį penktadienį. Nuo šiol paslaugų teikėjai turės išsamiau informuoti žmones, kokiais būdais bus tvarkomi jų asmens duomenys.

Žmonės galės gauti apie juos sukauptą informaciją, tam tikrais atvejais turės galimybę būti „pamiršti“, t. y. galės prašyti interneto paieškos variklio, socialinio tinklo, gydymo įstaigos ar banko pašalinti apie jį sukauptus duomenis. Taip galėtų nutikti, jei žmogus atšauktų duomenų valdytojui anksčiau duotą sutikimą tvarkyti jo asmens duomenis.

Reglamente numatyta, kad pažeidus jo nuostatas dėl duomenų apsaugos griežtesnio reglamentavimo, gali būti skiriamos administracinės baudos, kurios verslo įmonėms gali siekti iki 2–4% ankstesnių metinės apyvartos, arba iki 10–20 mln. Eur. 

Laidoje dalyvauja Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Teisės skyriaus vedėja Danguolė Morkūnienė, duomenų apsaugos ekspertas Artūras Orševskis, advokatas, VU teisės profesorius Vytautas Mizaras, įmonės „Socialusis marketingas“ vadovas Arijus Žakas ir advokatė Liudvika Meškauskaitė.

 xx62

Komentarai


Naujausi epizodai