Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip reformuoti vaiko teisių apsaugos reformą?

11.09 Penktadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Socialinės apsaugos ir darbo siūlo vaiko teisių apsaugos pakeitimus reaguodama į vaikų paėmimo iš tėvų atvejus ir visuomenėje kilusias reakcijas.

Ministerija vaiko teisių specialistus ketina aprūpinti mobiliomis vaizdo kameromis, kurių įrašai galėtų būti naudojami ir teismuose. Planuojama užtikrinti ir nuolatinius vaiko teisių specialistų mokymus, sureguliuoti jiems darbo krūvius. Vaiko teisių tarnyboje žadama įsteigti atskirą skyrių nagrinėti tėvų skundus dėl to, ar pagrįstai buvo nustatytas grėsmės vaikui lygis. Ministerija ketina atsisakyti ir konfidencialumo pasižadėjimų nagrinėjamų atvejų posėdžiuose dalyvaujantiems šeimos nariams.

Ministerijos duomenimis, nuo liepos vaiko teisių apsaugos specialistai išanalizavo 9495 galimus pažeidimus. 4212 atvejų pranešimai apie galimą grėsmę vaikui nepasitvirtino, tačiau 4362 vaikams buvo nustatytas I grėsmės lygis. Dar 922 vaikams nustatytas II grėsmės lygis – vaikams užfiksuotas realus pavojus, todėl jie buvo laikinai paimti iš tėvų ar globėjų.

Visuomenėje pastaruoju metu kyla sujudimas ginti vaikus ne tik nuo smurtaujančių tėvų, bet ir nuo smurtauti įgalintų vaiko teisių saugotojų. Laisvos visuomenės institutas pvz. laiške socialinės apsaugos ir darbo ministrui L.Kukuraičiui rašo, kad „vaiko paėmimas iš šeimos, kaip nustato įstatymas, galimas tik būtinojo reikalingumo atvejais. Tačiau ministro patvirtinta tvarka numato, kad vaiko paėmimas iš šeimos galimas ir tiesiog nustačius II grėsmės vaikui lygį, net jei nėra būtinio reikalingumo – realaus pavojaus vaiko gyvybei ir sveikatai.“

Laidoje dalyvauja socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Eglė Samoškaitė, Vilniaus m. Apygardos teismo teisėjas Janas Maciejevskis, Laisvos visuomenės instituto teisininkas-ekspertas Ramūnas Aušrotas, Seimo narys Mykolas Majauskas, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

xx24

Komentarai


Naujausi epizodai