Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

08.03 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vilniuje nesutarimus kelia planuojamas statyti viešbutis su biurų ir konferencijų centru šalia Lukiškių aikštės, buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės ir vienuolyno teritorijoje.

Panašiai kaip ir dėl „Misionierių sodų”, Trakų autobusų stoties ar Kauno medžių kirtimo, nerandama visoms visuomenės grupėms priimtino sprendimo. Verslininkai skundžiasi, kad tai stabdo jų verslo plėtrą, kuriai visus leidimus jie jau gavę, tuo tarpu kultūros ar gamtos paveldo gynėjai teigia, kad už aktyvią pilietinę poziciją jie yra persekiojami, bandant taip nutildyti jų balsą.

Kas ir kaip turėtų spręsti dėl miestų vystymo, kad konfliktų kiltų mažiau? Ar naujos statybos griauna kultūros paveldą?

Laidoje dalyvauja asociacijos „Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis" atstovė Rasa Kalinauskaitė, “Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis, Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, asociacijos „Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis" atstovė Lina Leparskienė, VšĮ “Vilniaus senamiesčio agentūra” vadovas Gediminas Rutkauskas, Kultūros paveldo centro vadovas Virgilijus Kačinskas.

xx116

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai