Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip priimti sprendimą dėl pensijos kaupimo?

01.07 Pirmadienis 13:05
Darius Matas

Įsigalioja pensijų kaupimo pertvarka, pagal kurią nebelieka „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus ir įsigalioja nauja kaupimo formulė. Kiekvienas dirbantysis turės priimti sprendimą – kaupti ateičiai II pensijų pakopoje ar nekaupti.

Dalyvaujantys pensijų kaupimo sistemoje mokės įmokas nuo savo darbo užmokesčio, o nenorintieji dalyvauti sistemoje turi teisę per pusę metų kaupimo atsisakyti. Gyventojai, kurie iki šiol kaupime nedalyvavo ir yra jaunesni nei 40 metų, automatiškai įtraukiami į pensijų kaupimą, jeigu jie sausio 2 dieną yra Lietuvos gyventojai, turi darbą ar vykdo bet kurią savarankišką veiklą. Į kaupimą taip pat įtraukiami tie gyventojai, kurie dalyvavimą kaupime sustabdė 2013 m. nepriklausomai nuo jų amžiaus. Į kaupimą įtraukti gyventojai gali atsisakyti dalyvauti kaupime iki birželio 30 d. pateikę atitinkamą prašymą.

„Sodra“ šiandien oficialiai pristato skaičiuoklę, kuri turėtų padėti sužinoti, kaip sprendimas kaupti ar nekaupti fonduose paveiks ateities pensiją.

Laidoje dalyvauja: socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, „Sodros“ vyriausioji patarėja Julita Varanauskienė, pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininkas Marijus Kalesinskas, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos vadovas Šarūnas Ruzgys, „Luminor“ vyriausioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė, Lietuvos verslo konfederacijos Mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas.

xx61

Komentarai


Naujausi epizodai