Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip pasikeis darbo rinka netolimoje ateityje?

04.18 Ketvirtadienis 13:05
Darius Matas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas skaičius: šiemet daugiau nemokamų vietų numatyta tiems, kurie rinksis tiksliuosius, inžinerijos mokslus, taip pat gydytojams rezidentams. Pastarųjų valstybės finansuojamų vietų skaičius didinamas humanitarinių ir socialinių mokslų krypčių sąskaita. Ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad valstybės finansuojamų studijų vietų planą ministerija sudarė atsižvelgdama į darbo rinkos poreikius.

Darbo rinką keičia sparčiai besivystančios technologijos, tad ekspertai vis garsiau kalba apie tai, kad pokyčiai palies daugelį sektorių. Užimtumo tarnybos pernai atliktoje apklausoje darbdaviai akcentavo vis didesnį ruošimąsi dirbtinio intelekto, robotizacijos ir skaitmenizacijos atėjimui. Na, o penkerių metų profesijų analizė rodo didelius pokyčius profesijų grupėse. Mažėja parduotuvių pardavėjų, sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojų, siuvėjų, tačiau auga statybos inžinerijos technikų, mažmeninės ir didmeninės prekybos vadovų, miestų ir kelių eismo planuotojų, ikimokyklinio ugdymo mokytojų poreikis.

Kaip pasiruošti pokyčiams? Ar tikrai socialinių ir humanitarinių mokslų atstovai nekuria aukštos pridėtinės vertės? Kas užtikrins, kad pastarųjų atstovai neiškristų iš darbo rinkos?

Laidoje dalyvauja: Užimtumo tarnybos duomenų analitikė Dovilė Mackevičienė, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentas Modestas Gelbūda, asociacijos INFOBALT vadovas Paulius Vertelka, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto docentė Nerija Putinaitė, įdarbinimo paslaugų UAB „Manpower Lit“ pardavimų vadovė Evelina Latyšovič.

xx207

Komentarai


Naujausi epizodai