Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip gyvenome šią karantino savaitę?

03.20 Penktadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Penkta karantino diena. Skamba kaip serialo apie viruso protrūkį anonso pradžia. Tačiau tokia mūsų dienų realybė.

Vieniems darbas iš namų jokia naujiena, kiti privalo prisitaikyti prie tokio iššūkio. Yra ir profesijų, kurių atstovai privalo būti darbo vietose.

Laiptinių, namų, kaimų bendruomenės ieško būdų kaip padėti vieni kitiems. Būdų randa - kažkas turi daugiau dezinfekcinio skysčio, kiti užsako maisto produktų vyresniems kaimynas, treti tiesiog stengiasi niekur neiti.

Yra ir tokių, kuriems taisyklės sunkiu laikotarpiu nė motais - už tai gresia teisinės sankcijos.

Su klausytojais ir pašnekovais ieškosime būdų kaip pagyvinti kasdienybę, kaip sutarti būnant visiems kartu vienoje patalpoje ilgą laiką, ką veikti laisvu laiku, kad jaustumės kažką naudingo sau ar kitiems padarę.

Tuo metu medikai tikrai turi ką veikti. Nors Lietuvoje patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų palyginus nedaug, medikai mobilizuojasi didesniam antplūdžiui, net jei tokio ir nebus. Jiems trūksta elementarių saugaus darbo priemonių, plaučių ventiliavimo aparatų.

Klimatas taip pat reaguoja į greičio pedalą atleidusį pasaulį. Kai kuriose vietose sumažėjo tarša, į Veneciją sugrįžo gulbės. Ar ilgam?

Pašnekovai: psichologas, Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius dr. Gediminas Navaitis, LSMU habilituotas daktaras, infektologas, profesorius Alvydas Laiškonis, visuomenininkas Andrius Tapinas„Tesonet“ įkūrėjas Tomas Okmanasklimatologas Donatas Valiukas, Oksfordo universiteto daktarė, influenzos viruso tyrėja, gyvenanti Sietle Bernadeta Dadonaitė.

Komentarai


Naujausi epizodai