Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip ES mums padės susitvarkyti su nelegalia migracija?

08.02 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pasiekta neteisėtų migrantų apgyvendinimo užkardose riba, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

Siekiant stabdyti neteisėtos migracijos per Baltarusijos sieną srautus vien techninės priemonės – fizinio barjero statyba, stebėjimo įranga – gali atsieiti pusę milijardo eurų, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Mūsų vyriausybė kartoja, kad tai yra iššūkis visai ES.

Sekmadienio vakarą susitikusi su į Lietuvą atvykusia Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson, ministrė teigė, jog patikslinus migracijos srautų prognozes Lietuvai reikalinga dešimteriopai didesnė parama, nei yra skirta šiuo metu.

Antroji laidos tema: baltarusių olimpietė, tvirtinanti, kad jos komanda verčia ją grįžti namo, praleido naktį saugoma policijos ir prašys suteikti jai prieglobstį. Kodėl ji nusprendė taip pasielgti?

Diskutuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Ramūnas Vilpišauskas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, Europos Humanitarinio universiteto atstovas Maksimas Milta, TV3 televizijos sporto žurnalistas Saulius Nalivaika, migracijos ekspertė Audra Sipavičienė ir Vilniaus arkivyskupijos Carito užsieniečių integravimo programos projektų vadovė Vilija Tauraitė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai