Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką rodo Lietuvos kriminogeninė situacija?

02.10 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Amerikos žiniasklaidos priemonė „Fox News“ savo portale publikavo straipsnį „10 mirtiniausių Europos miestų“. Daug ką nustebino, kad Lietuvos didmiesčiai – Kaunas, Vilnius ir Klaipėda, įsitvirtinę sąrašo viršūnėje.

Šis sąrašas sudarytas pagal 100 tūkst. gyventojų tenkantį žmogžudysčių skaičių ir JT duomenis.

Lietuvoje 2019 metais buvo 97 nužudymai visoje Lietuvoje, tai yra mažiausias skaičius nuo 1980-ųjų metų, tokią statistiką pristatė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, pridurdamas, kad dauguma nužudymų susiję su girtavimu.

Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas, Lietuvos kriminologų asociacijos pirmininkas Gintautas Sakalauskas, buvęs Generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas, NTAKD vadovė Gražina Belian.

Komentarai


Naujausi epizodai