Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką rodo aistros dėl K. Škirpos?

2019-07-25, Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vilniaus miesto taryba po karštų diskusijų bei protestų apsisprendė pervadinti Kazio Škirpos alėją į Trispalvės.

Prieštaringai vertinamo praėjusio amžiaus lietuvių diplomato ir karininko vardo alėją Gedimino kalno papėdėje pervadinti nuspręsta dėl K. Škirpos deklaruotų antisemitinių pažiūrų. Su tuo nesutinkantys kvietė įvertinti K. Škirpos indėlį nepriklausomos valstybės kūrimui ir įtvirtinimui, ypač faktui, kad jis pirmasis 1919 metų sausio 1 dieną su būriu Lietuvos savanorių Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išvadoje K. Škirpos veikla Antrojo pasaulinio karo metais vertinama nevienareikšmiai. Teigiama, kad jis buvo „Lietuvos patriotas, daug jėgų skyręs Nepriklausomos valstybės kūrimui bei pasipriešinimo sovietų okupaciniam režimui organizavimui“, kita vertus, 1940–1941 metais jo veikloje „būta ir antisemitizmo apraiškų“.

Laidoje dalyvauja Vilniaus miesto tarybos narys Renaldas Vaisbrodas, žurnalistas ir istorikas Vidmantas Valiušaitis, XX a. istorikas Algimantas Kasparavičius, istorikas, VU dėstytojas Norbertas Černiauskas ir Seimo narys Paulius Saudargas.

xx274

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai