Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

JK ir JAV Ukrainai tieks ilgojo nuotolio raketas. Kaip tai keis karo eigą?

06.06 Pirmadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Vladimiras Putinas perspėjo, kad Maskva smogs naujiems taikiniams, jei Vakarai tieks Ukrainai ilgojo nuotolio raketas, ir pareiškė, kad naujų ginklų tiekimas Kyjivui tik „pratęs konfliktą". Jei Kyjivui bus tiekiamos ilgojo nuotolio raketos, „mes padarysime atitinkamas išvadas ir panaudosime savo ginkluotę smogti taikiniams, į kuriuos anksčiau nesame smogę", – sakė Putinas, nenurodydamas, kokius taikinius turėjo galvoje.

Visgi, Jungtinės Karalystė nepaiso Putino perspėjimų ir pranešė seksianti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu – Ukrainą aprūpins ilgo nuotolio salvinių raketų ugnies sistemomis. Ukrainiečių kariai naująsias sistemas valdyti bus apmokyti JK, kad galėtų „maksimaliai išnaudoti šių sistemų veiksmingumą", informavo Gynybos ministerija.

Kaip šie ginklai keis karo eigą? Ar galima tikėtis, kad Vakarai kreips vis mažesnį dėmesį į Putino grasinimus? Ar įmanoma nuspėti kuo grasina Kremlius? Taip pat netyla kalbos ir apie Vokietijos, Prancūzijos bei Italijos poziciją karo Ukrainoje klausimais. Politikai, ir toliau besistengiantys palaikyti diplomatinius kanalus su Putinu, nuolat kritikuojami. Ar pokalbiai dar gali kažką keisti? Ar Vokietija bei Prancūzija užtektinai remia Ukrainą?

Diskutuojame su atsargos pulkininku Gintaru Bagdonu, karybos apžvalgininku dr. Egidijumi Papečkiu, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Gintautu Mažeikiu ir Generolo Jono Žemaičio karo akademijos profesoriumi Giedriumi Česnaku.

Antroji laidos dalis: šiandien Lietuvoje minima laisvės nuo mokesčių diena. Tai simbolinė diena, kuomet sumokėję visus mokesčius pradedame dirbti sau, tačiau ar visi žinome, kam panaudojami sumokami mokesčiai? Ar žinome, kiek jų sumokame? Apie tai pasikalbėsime su Laisvosios rinkos instituto prezidente Elena Leontjeva. Pašnekovė atsakys į visus klausytojams rūpimus klausimus apie mokesčius.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai