Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dezinformacija, neapykanta, melas – interneto erdvės apibūdinimas?

03.04 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Lietuvos žvalgyba teigia, kad koronaviruso pandemija naudojasi radikalai ir sąmokslo teorijų skleidėjai, o Rusijai ir Kinijai tai tapo pretekstu dar labiau kontroliuoti visuomenę.

Kiek anksčiau Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad nepagrįstos informacijos apie vakcinas nuo COVID-19 ligos skleidimas turėtų būti prilyginamas dezinformacijai.

Be viso to aštresnes diskusijas, kurios kartais peržengia ribą, paskatino nuomonių reiškimas socialiniuose tinkluose Stambulo konvencijos klausimu.

Dėl to Lietuvos policija pristatė įrankį elektroninei erdvei stebėti – ją artimiausiu metu turėtų pradėti stebėti virtualus policijos patrulis – neapykantą skatinančių ir kitų panašių komentarų autoriai bus įspėjami.

Įdomu, kad žvalgyba teigia pastebinti dešinįjį radikalėjimą, to suaktyvėjimą jaunimo gretose.

Pašnekovai: Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė Auksė Usienė, DebunkEU.org vyriausias analitikas Balys Liubinavičius, komunikacijos specialistas Mykolas Katkus, psichologas Edvardas Šidlauskas, Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Matas Baltrukevičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai