Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Asmenvardžių rašyba – lietuvių kalbos paniekinimas?

01.18 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Seimas balsuoja dėl įstatymo, numatančio originalią vardų ir pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis asmens dokumentuose, priėmimo. Originalios asmenvardžių rašybos šalininkai teigia, jog asmenvardis yra tapatybės dalis ir turi būti saugomas, oponentai tvirtino, kad leidus dokumentuose rašyti nelietuviškos abėcėlės raides „x", „w" ir „q" bus paniekintas valstybinės lietuvių kalbos statusas.

Antroji laidos tema: kaip pandemija pakeitė psichinę žmonių sveikatą ir ar lengva gauti pagalbą?

Diskutuoja: Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. Dainius Žalimas, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas Paulius Skruibis, psichologė, „Savanoriai tėvams“ koordinatorė Jonė Piekuraitė-Dudėnė, „Pagalbos namuose“ tarnybos vadovė Jūratė Matikovienė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai