Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar „žaliasis pasas“ motyvuotų skiepytis?

03.03 Trečiadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

„Mano pasas žalias – kur noriu važiuoju“. Taip, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, dainavo ŽAS'ai. Panašu, kad ir vėl važiuoti kur norim galėsim tik su „žaliuoju pasu“. Bent kurį laiką. Europos Komisija šį mėnesį žada pasiūlyti „žaliojo paso" taisykles valstybėms narėms. Toks skaitmeninis įrašas ar dokumentas pasiskiepijusiems nuo COVID-19 arba ir persirgusiems leistų aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime t.y. keliauti, eiti į sporto klubus, kiną, kavines ir pan.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė išreiškė savo poziciją šia tema, teigdama, kad reikia apskaičiuoti laiką, kada tokį pasą galima įvesti, nes kol kas, kol mažesnė dalis gyventojų paskiepyta nei nepaskiepyta, tokia priemonė gali būti socialiai žalinga.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę Europos Vadovų Taryboje išreiškė palaikymą tokiai idėjai, o jo patarėjas Simonas Krėpšta antradienį teigė, kad „žaliąjį pasą“ galėtų gauti visi imunizuoti t.y. ir pasiskiepyję, ir persirgę COVID-19.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuva yra gavusi apie 328 tūkst. vakcinų. Paskiepyta apie 6,5 proc. gyventojų. Persirgusių yra apie 10 proc.

Pasak prezidentūros iš viso nuo tiekimo pradžios iki kovo pabaigos Lietuva turėtų gauti apie 600 tūkst. vakcinų. Per antrajį ketvirtį papildomai dar 3 milijonus.

Skiepytis nuo COVID-19 sutiktų 64 proc. Lietuvos gyventojų, rodo vasario 19 d. paskelbti apklausos rezultatai.

Iš 1015 18–75 metų amžiaus apklausos dalyvių 41 proc. atsakė „tikrai taip“, 23 proc. – „greičiau taip“. 16 proc. nurodė esantys neapsisprendę. Tų, kurie teigė, jog greičiausiai nesiskiepys – 10 proc. 10 proc. žada apskritai nesiskiepyti.

Antroje laidos dalyje kalbėsime apie šiandien vykstantį besimokančių vairuotojų protestą. Jie vis dar negali laikyti egzaminų, nes karantino priemonės tai draudžia. Protestuotojai renkasi apie 13 valandą.

Pašnekovai: Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas, Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė, kelionių organizatorė  Žydrė Gavelienė, keliautojas, žurnalistas Orijus Gasanovas, gydytojas, dirbantis didžiausioje Izraelio ligoninėje Tuvia Lazauskas, Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė, „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas, protesto organizatorius Arnoldas Žaltovskis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai

audius ozalas list535
2021 m. balandžio 21 d.