Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Vyriausybė pažeidė teisės žinoti principą?

07.24 Penktadienis 13:05
Marijus Gailius

Vyriausybės kanceliarijos atsisakymas pateikti informaciją, įrašytą 2018 m. spalio 3 d. garso įraše, pažeidė pareiškėjų – žurnalisčių teisę gauti, rinkti ir skleisti informaciją, nustatė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Teismas skelbia: „visų viešojo sektoriaus disponuojamų ir apskritai prieinamų dokumentų – ne tik susijusių su politiniu procesu, bet ir su teisiniu ir administraciniu procesu – viešinimas yra esminė priemonė plėsti teisę žinoti, ir tai yra pagrindinis demokratijos principas. Dokumentas – tai institucijos veikloje užfiksuota informacija, nepaisant jos pateikimo būdo, formos ar laikmenos“.

Vyriausybės kanceliarijos ištrintuoju įrašu su intriguojančia premjero Sauliaus Skvernelio retorika užpernai spalį pirmoji susidomėjo portalo 15min.lt redakcija. Komentuodama ketvirtadienio teismo sprendimą, Vyriausybė teisinasi, kad „nepažeidė pasitarimų garso įrašų darymo tvarkos“ ir „visada siekė ir sieks teikti reikiamą informaciją visuomenei ir žurnalistams“.

Diskutuoja parlamentarai: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai Stasys Šedbaras (TS-LKD) ir Julius Sabatauskas (LSDP), Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas (LVŽS), žurnalistai Šarūnas Černiauskas ir Rita Miliūtė, žiniasklaidos teisininkė Liudvika Meškauskaitė, Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Komentarai


Naujausi epizodai