Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar vyrai turėtų privalomai eiti vaiko priežiūros atostogų?

07.02 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlys įteisinti keturis neperleidžiamus vaiko priežiūros mėnesius: du mamai ir du tėčiui.

Tokius siūlymus SADM teikia visuomenės svarstymui siekdama įgyvendinti prieš dvejus metus priimtą Europos Sąjungos direktyvą dėl profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros. Ją įdiegti Lietuva privalo iki 2023 metų.

Ministerija svarstymui teikia du galimus vaiko priežiūros išmokų tvarkos modelius: pagal vieną vaiko priežiūros atostogos truktų 24, o pagal kitą – 18 mėnesių, iš jų keturi mėnesiai būtų neperleidžiami ir padalinami lygiai tarp mamos ir tėčio. Vaiką auginant vienam iš tėvų, jis gautų išmoką už visą periodą.

Diskutuoja SADM atstovė spaudai Eglė Samoškaitė, Šeimos instituto vadovė Jolanta Ramonienė, Tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė, Europos komisaras atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę Virginijus Sinkevičius.

Antroji laidos tema: Kaip mažinti Baltijos jūros užterštumą?

Komentarai


Naujausi epizodai

kur-skuba-z-karta-67676-1597390457 Citata