Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar visuomenė pasiruošusi auklėti vaikus be diržo?

01.10 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Seimo LVŽS seniūnas Ramūnas Karbauskios įregistravo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriose numatoma, kad vaiko paėmimas iš šeimos yra kraštutinė priemonė ir galima tik tada, kai kyla „realus ir tiesioginis pavojus vaiko sveikatai ar gyvybei“. Jis taip pat užregistravo Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūlo griežtinti atsakomybę už melagingus pranešimus tarnyboms dėl vaiko teisių pažeidimų – už tai grėstų bauda nuo 200-2000 eurų.

Seimo narė Dovilė Šakalienė kritikuoja šias pataisas sakydama, kad R. Karbauskis siekia kompromiso ten, kur jo būti negali. „Situacijos nesupratimą, vaiko teisių apsaugos principų neišmanymą atspindi ir pataisos. Jos ne tik neįveda daugiau aiškumo, bet ir realiai pablogina vaikų padėtį – saugiai vaikystei priešpastatomas „šeima žino geriau“ principas, nesuvokiant, kur yra šeimos, o kur valstybės atsakomybė“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis nesiima kritikuoti R. Karbauskio siūlomų pataisų, bet pabrėžė, kad Vyriausybė jau ėmėsi taisyti vaiko teisių apsaugos spragas.

Laidoje dalyvauja Seimo narės „valstietė“ Agnė Širinskienė ir liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, portalo 15min.lt žurnalistė Regina Statkuvienė ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovas Dainius Pūras.

xx64

Komentarai


Naujausi epizodai