Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar viešajame paslaugų sektoriuje privaloma švari lietuvių kalba?

07.17 Penktadienis 13:05
Marijus Gailius

Ne tik bibliotekininkai, policininkai ar medikai, bet ir valstybės ir savivaldos institucijų, įstaigų, tarnybų vadovai turi mokėti valstybinę kalbą pagal Vyriausybės nustatytas kategorijas. Vienos Vilniaus bibliotekos darbuotojai staiga nustebo juos patikrinus kalbos inspektoriams: jeigu jie neišmoks kalbėti atitinkamai, neteks darbo.

Iki tol valstybinio lietuvių kalbos egzamino (kad ir mokykloje) nelaikę viešojo sektoriaus paslaugų darbuotojai privalo tai padaryti specialiose sesijose. Išlaikę egzaminą jie įgyja kategorijas pagal Vyriausybės nutarime įvardijamus kalbos lygius: pusiaukelės (A2), slenksčio (B1), aukštumos (B2).

Ar visuomet valstybiniu lygiu privalomi reikalavimai būtini? Jeigu tikrinamas bibliotekininkas, gaisrininkas arba bocmanas, gal turėtų būti tikrinama ir ministrų kalba?

Diskutuoja Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka, sociolingvistė Loreta Vaicekauskienė, Nacionalinės švietimo agentūros laikinoji vadovė Asta Ranonytė, viešųjų bibliotekų asociacijos vadovė Danguolė Abazoriuvienė, Visagino viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė, parlamentarai Levutė Staniuvienė (LVŽS), Edmundas Pupinis (TS-LKD).

Komentarai


Naujausi epizodai