Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar viena mama išjudins partnerystės įteisinimą?

10.25 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su gydytoja Rasa Račiene, kovojančia už savo vaiko ir kitų žmonių, priklausančių LGBTQ bendruomenei, teises.

Ji prašo šalies vadovo „skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką". Ji sako kasdien girdinti replikas, grasinimus susidoroti, užgaulius aplinkinių, net ir artimųjų komentarus, kad LGBTQ žmonėms „ne vieta mūsų visuomenėje".

Liberalių pažiūrų visuomenininkai ir politikai kritikuoja G. Nausėdą dėl jo konservatyvių nuostatų LGBTQ klausimu ir ragina tvirčiau ginti šios bendruomenės teises. Visuomenės apklausos rodo, kad kol kas visuomenės dauguma nepritaria tos pačios lyties partnerystės įteisinimui.

Diskutuoja Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko, Konstitucinės teisės ekspertas Vaidotas Vaičaitis, BNS Lietuvos naujienų redaktorė Jūratė Damulytė, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, Seimo narė Agnė Širinskienė.

Antroji laidos tema: kaip Australijai pavyko per keletą mėnesių paskiepyti didžiąją dalį savo visuomenės? Pasakos Lietuvos ambasadorius Australijoje Darius Degutis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai