Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar vertas atminimo lentos J. Noreika-generolas Vėtra?

07.29 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vieni piktinasi, kiti sveikina Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimą šeštadienį paryčiais nukelti nuo Vrublevskių bibliotekos pastato daug prieštarų visuomenėje keliančią atminimo lentą Jonui Noreikai-generolui Vėtrai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas sako, jog jam dėl šio mero sprendimo yra gėda, partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis piktinasi ir reikalauja grąžinti lentelę į vietą.

Lietuvos žydų bendruomenės vadovė Faina Kukliansky sveikina mero sprendimą, sakydama, kad tai, kiek J. Noreika – generolas Vėtra yra padaręs žalos Lietuvos žydams, „neleidžia sveikas protas, etika ir istorinis teisingumas tokį asmenį pagerbti garbės lenta“.

Laidoje diskutuoja istorikas Alvydas Nikžentaitis, žurnalistas, Vilniaus politikos analizės instituto medijų programos vadovas Donatas Puslys, Lietuvos Tautininkų ir Respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Seimo narys Arvydas Anušauskas ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

xx276

Komentarai


Naujausi epizodai