Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar verslas yra pajėgus didinti minimalų atlyginimą?

07.12 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Trišalė taryba vėl nesusitarė dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) dydžio. Nors Vyriausybė grąžino svarstyti šį klausimą, kompromiso nerandama jau antrą kartą. Profesinės sąjungos siūlo kelti MMA iki 450 eurų, o Vyriausybė ir darbdaviai - iki 420 eurų.

Dabar taryba diskutuos dėl metodologijos ir tada grįš prie MMA svarstymo.

Pagal Darbo kodeksą Trišalė taryba Vyriausybei savo nuomonę dėl MMA didinimo nuo kitų metų turėjo pateikti iki birželio 15 dienos. Birželio 12 dieną neradus sutarimo, Vyriausybė nusprendė minimalios algos didinimo svarstymą grąžinti tarybai.

Lietuvos bankas gegužę pasiūlė, kad MMA turėtų didėti 20 eurų – iki 420 eurų – tai yra 47,3 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Verslas, ypač regionuose, nėra pajėgus didinti MMA iki 450 eur, anksčiau sakė Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas. Pasak jo padidinus MMA iki 420 eurų, maždaug 15-oje savivaldybių skirtumas tarp minimalaus ir vidutinio užmokesčio siektų maždaug 65 proc.

Laidoje dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja Eglė Samoškaitė, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus,  Lietuvos maistininkų profsąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė, Lietuvos darbdavių konfederacijos gen. direktorius Danas Arlauskas, „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis ir Jurbarko rajono verslininkų asociacijos vadovas Gintaris Stoškus.

xx101

Komentarai