Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar valstybės vadovai turi gauti slapta padarytus garso įrašus?

2023-01-25, Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Diskusijas sukėlė Kriminalinės žvalgybos įstatymo projekto taisymas, kuriuo prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui siekiama palengvinti galimybę gauti kriminalinės žvalgybos surinktą slaptą informaciją. Projekto autoriai argumentuoja, kad tai padėtų numatyti ir valdyti visuomenės procesus bei socialines įtampas. Bet kai kurie teisės ekspertai projekte mato rizikų ir teigia, kad valstybės vadovai tokios informacijos neturi gauti.

Tad kodėl šiuo metu prireikė keisti įstatymą ir kokių tikslų pakeitimais siekiama? Diskutuoja portalo delfi.lt žurnalistė Lauryna VireliūnaitėSeimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis, Seimo narys Vytautas BakasAdvokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis

Antroji laidos dalis. Vokietijos ministrų kabinetas patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard 2“. Vyriausybė taip pat leis ir kitoms šalims siųsti tankus Ukrainai. Skelbiama, kad pirmieji  tankai į Ukrainą iš Vokietijos gali atvykti maždaug po trijų mėnesių.  Apie 30-ies tankų „Abrams" siuntimą kalbama ir JAV-jose. Ar „tankų ginčas" jau baigtas? Laidoje dalyvauja Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala, politologas Alvydas Medalinskas ir signataras Vytautas Plečkaitis.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai