Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar tikrai Lietuvos elgesys su neteisėtais migrantais buvo nežmoniškas?

10.08 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas ataskaitoje teigia, kad neteisėtai sieną kirtusių migrantų sulaikymo sąlygos prilygo nežmoniškam elgesiui.

Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje kontrolierius teigia, kad buvo tinkamai neužtikrinamos prieglobsčio prašytojų teisės į higieną, oro sąlygas atitinkančius rūbus, apavą, teisę į asmens privatumą ir prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminančiam žmogaus orumą elgesiui.

Seimo kontrolieriaus Augustino Normanto ataskaitoje pateikta informacija apie migrantų apgyvendinimo sąlygas yra pasenusi, teigia Vidaus reikalų ministerija, o jų sąlygos jau gerokai pagerintos.

Antra tema: ar kyla grėsmė mūsų teisei žinoti?

Diskutuoja: Lietuvos Raudonojo kryžiaus vadovė Kristina Meidė, vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, portalo delfi.lt apžvalgininkas Vladimiras Laučius, portalo 15min.lt žurnalistas Vidmantas Balkūnas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, „Atviros Klaipėdos“ redaktorius Martynas Vainorius ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų vadovė Ingrida Kalinauskienė, buvęs Seimo narys Povilas Urbšys.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai