Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar sustiprės Europos Sąjunga po Europos Parlamento rinkimų?

05.23 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Šįryt Nyderlandai pradėjo balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, pradėdami keturias dienas truksiantį rinkimų maratoną 28 nares turinčiame bloke, per kurį glaudesnės integracijos šalininkai susigrums su populistais euroskeptikais, norinčiais daugiau galių savo nacionalinėms vyriausybėms.

Šiandien duris atvėrė balsavietės ir Jungtinėje Karalystėje, kurioje šiuo metu tvyro didelė nežinomybė dėl planų išstoti iš Europos Sąjungos, taip pat dėl premjerės Theresos May vyriausybės likimo.

EP rinkimai, pasibaigsiantys sekmadienį vakare, vyksta Bendrijoje stiprėjant populistinėms ir nacionalistinėms jėgoms, norinčioms apriboti Briuselio galias. Tuo metu didelę įtaką bloke turinčios Prancūzija ir Vokietija tvirtina, kad vienybė yra geriausias būdas suderinti kintančius ekonomikos ir saugumo interesus, ryškėjant naujai pasaulio tvarkai.

Lietuvoje racionalaus balsavimo sistema internete manobalsas.lt siūlo Europos parlamento rinkimų testą - atsakęs į jo klausimus gali sužinoti, kuris iš 16 partijų ir komitetų sąrašų arčiausiai tavo pažiūrų.

O asociacija ,,Apsodink“ inicijuoja projektą „Apsodink Europą“ - užsiregistravus tinklapyje www.apsodink.eu ir pakvietus keturis draugus ar šeimos narius balsuoti kartu, šiam įvykiui paminėti pasodinamas medis. Kiekviena balsavusi komanda gaus sertifikatą su koordinatėmis, nurodančiomis, kur pasodintas jų medis.

Laidoje dalyvauja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, VU TSPMI politologė prof. Ainė Ramonaitė, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, prof. Šarūnas Liekis, projekto „Apsodink Europą“ vadovas Tautvydas Klivickas.

xx229

Komentarai


Naujausi epizodai