Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar sukursime gerovės valstybę su jaunais juodadarbiais ir nereikalingais pusamžiais?

10.28 Trečiadienis 13:05
Marijus Gailius

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė: „Mūsų teisingumo jausmą (...) žeidžia pernelyg didelė nelygybė. Žemiau skurdo ribos šiuo metu gyvena kas penktas šalies gyventojas – 600 tūkstančių žmonių. Jie yra vieni iš mūsų“.

Tuo metu darbdavių atstovai siūlo mokėti mažesnę minimalią algą jaunimui iki 21 metų, o Užimtumo tarnyba skelbia, kad daugėja darbo neturinčių ikipensijinio amžiaus asmenų: dabar šalyje darbo ieško beveik 30 tūkst. asmenų, kuriems iki pensinio amžiaus liko mažiau nei penkeri metai – tai yra 60 proc. daugiau nei pernai.

Kaip tokioje socialinėje kultūroje kurti gerovės valstybę? Ar gerovės valstybė įmanoma vyresniems žmonėms nebepritampant rinkoje, o jaunimui parsiduodant už nebrangiai?

Diskutuoja ekonomistas Romas Lazutka, Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Tomas Tomilinas (LVŽS), komiteto narė Monika Navickienė (TS-LKD), Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos laikinoji vadovė Dalia Jakutavičė.

Komentarai


Naujausi epizodai