Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar skiepijimas turi likti laisvai pasirenkamas?

03.28 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Socialdemokratų frakcija Seime šiandien pristatys Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisą, kuria numatoma, kad skiepijimai nuo Pasaulio sveikatos organizacijos siekiamų likviduoti infekcijų (poliomielito, tymų, raudonukės) bus atliekami privalomai, išskyrus atvejus, kai to nebus galima atlikti dėl kontraindikacijų.

Aiškinamajame rašte pataisų iniciatoriai mini, kad Lietuvoje šiuo metu sparčiai plinta tymai, o kasmet nepaskiepyti nuo šios ligos lieka per 5 tūkst. vaikų. (Lietuvoje pernai gimė 28,2 tūkst. kūdikių).

„Pasaulio sveikatos organizacija siekia likviduoti poliomielitą, tymus, raudonukę Europos regione ir pasaulyje. Kad šis tikslas būtų pasiektas yra būtina išlaikyti aukštas skiepijimo nuo šių infekcijų apimtis – skiepijimo nuo tymų ir raudonukės > 95 proc., nuo poliomielito > 90 proc. Daugėjant neskiepijamų vaikų skaičiui Lietuvoje šis rodiklis yra nebepasiekiamas“ - teigia skiepų privalomumo iniciatoriai.

Laidoje dalyvauja Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Juozas Olekas, sveikatos apsaugos viceminstras Algirdas Šešelgis, VU Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja dr. Aurelija Žvirblienė, mama Ginta, kurios kūdikis susirgo tymais.

xx193

Komentarai


Naujausi epizodai