Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar skęstančiųjų gelbėjimasis – pačių skęstančiųjų reikalas?

06.19 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vien per birželio mėnesį Lietuvoje jau nuskendo 21 žmogus, pernai 14 per visą mėnesį. Šiemet per pusmetį mūsų šalyje nuskendo 50 žmonių, per 2018 metus nuskendo 155 žmonės, 8 iš jų vaikai.

Europoje pagal skendimų skaičių lyderiaujame. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 100.000 gyventojų Lietuvoje nuskęsta 8,1 asmenys, Olandijoje – 0,4 asmenys.

Kiekvienais metais pasaulyje nuskęsta apie 372 000 žmonių, skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis tarp visų nesmurtinių traumų.

Pajūrio gelbėtojai ėmėsi vesti saugaus elgesio vandenyje pamokas vaikams.

Laidos pašnekovai: verslininkas iš Nyderlandų Ričardas SchrijerValstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas GudžiauskasVšĮ „Plaukimas visiems“ vadovas Germanas ČepasLietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis VaitkaitisŠvietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija TiesnesytėPalangos gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

 xx248

 

Komentarai


Naujausi epizodai