Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Seimas patvirtins mokesčių reformą?

2023-06-22, Ketvirtadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Pritarus Vyriausybei, mokesčių reformos paketas keliauja į Seimą. Premjerė tikisi, kad mokestinės pertvarkos įstatymai bus patvirtinti rudenį, po diskusijų komitetuose. Pateiktame pataisytame pakete siūloma didinti papildomo pajamų mokesčių tarifo ribą, keisti mažų įmonių pelno skaičiavimo modelį ir didinti neapmokestinamo gyventojų nekilnojamojo turto ribą. Panašu, kad koalicijos partneriai ir opozicija tokia mokesčių reforma nėra patenkinti. Kritikos išsako ir prezidentūra. Spėjama, kad dėl nesutarimų ši reforma ilgokai strigs Seime. Dėl ko nesutaria politikai? Ar įmanoma rasti konsensusą? Kaip dabartinė siūloma mokesčių reforma paliestų gyventojų pinigines? Kas išloš ir kas pralaimės?

Diskutuojame su Seimo nariais, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku, konservatoriumi Mindaugu Linge ir socialdemokratu Gintautu Palucku, Vilniaus universiteto ekonomistu dr. Algirdu Bartkumi ir SEB ekonomistu Tadu Povilausku.

Antroji laidos dalis. Lietuvos policijos profesinė sąjunga teigia, kad nėra išspręstas pareigūnų reabilitacijos klausimas, o norėdami atkreipti valdžios dėmesį į problemą pareigūnai gali nuspręsti piketuoti per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje. Policijos departamentas nurodo, kad pavestas funkcijas užtikrins, o vidaus reikalų ministerija teigia, kad profsąjunga meluoja. Koks ginčas bręsta tarp vidaus reikalų ministerijos ir policijos profsąjungos? Ar įmanoma susitarti? Kalbame su policijos profesinės sąjungos vadove Roma Katiniene ir vidaus reikalų viceministru Vitaliju Dmitrijevu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.