Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar reikia riboti imigraciją į mąžtančią Lietuvą?

05.17 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Sparčiai augant imigracijai iš Ukrainos, Lietuvos vyriausybė vakar nusprendė nustatyti kvotas kai kurių profesijų darbuotojams iš trečiųjų šalių. „Negalime leisti, kad Lietuva taptų tik pigios darbo jėgos importo šalimi“, - šiandien Žinių radijui sakė premjeras S.Skvernelis. Jis pabrėžė, kad kvotos būtų taikomos tik nekvalifikuotiems darbuotojams.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas sako, kad ministrų kabineto planuojamos kvotos užsienio darbuotojams gali sukelti problemų daliai statybų sektoriaus. Jis teigė, kad Lietuvoje šiuo metu trūksta statybos specialistų, todėl įdarbinami žmonės iš trečiųjų šalių, o jiems iš esmės mokami tokie patys atlyginimai kaip lietuviams.

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas sako, kad kvotos užsienio darbuotojams gali kelti grėsmę verslui. Pasak jo Lietuvoje beveik nėra laisvų vilkikų vairuotojų, todėl juos reikia samdyti iš užsienio. „Jeigu tos kvotos pasibaigs, tai reikš, jog stabdome verslą“, – tvirtino E. Mikėnas. Jis taip pat teigė, jog vežėjai tiek lietuviams, tiek užsieniečiams moka vienodai.

Darbuotojams atstovaujančios profsąjungos vyriausybės planus įvesti kvotas darbuotojams iš užsienio sveikina. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė, kad Lietuvoje svarbu skatinti vietos gyventojų įdarbinimą.

Laidoje dalyvauja Migracijos departamento prie VRM direktorė Evelina Gudzinskaitė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas ir ir „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

xx59

Komentarai