Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar reikia perskirstyti naudą tarp gaunančių žemės ūkio išmokas?

07.29 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad siūlys nustatyti maksimalias tiesioginių išmokų ūkininkams ribas, kad stambieji ūkininkai negautų neproporcingai daug naudos. Prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius praeitą savaitę yra sakęs, kad maksimali tiesioginių išmokų suma galėtų būti apie 60 tūkst. eurų.

2021-2027 metų ES biudžete numatyta, kad tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams augs nuo dabartinių 177 eurų už hektarą iki 200 eurų 2022 metais, o 2027 metais minimali išmoka sieks 215 eurų už hektarą. Išmokos Baltijos šalių žemdirbiams buvo padidintos paskutiniame derybų etape.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis nepritaria prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai nustatyti maksimalias tiesioginių išmokų ribas, nes tai, anot jo, sumažintų lietuvių konkurencingumą Europos Sąjungoje.

Antroji laidos tema: Kokie nauji apribojimai atsiranda dėl koronaviruso plėtros?

Laidoje diskutuoja žemės ūkio bendrovės „Pasvagra“ vadovas Stanislovas Algirdas Keparutis, prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius, Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andrejus Stančikas, „Lietuvos šeimos ūkio sąjunga“ pirmininkas Vidas Juodsnukis, Sveikatos apsaugos ministerijos visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius, LSMU profesorius Alvydas Laiškonis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai