Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar reikia nukelti Petro Cvirkos paminklą Vilniuje?

07.17 Trečiadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Lietuvos rašytojų sąjunga šiandien reaguodama į savivaldybės ketinimą nukelti Petro Cvirkos paminklą rengia diskusiją, kurioje ekspertai, mokslininkai bei aktyvūs kultūros veikėjai pasisakys apie Vilniaus viešųjų erdvių politiką ir rašytoją P. Cvirką.

„Skaudžios XX amžiaus patirties jau nebepakeisime, tačiau ką daryti su atmintimi? Nejaugi reikia pamiršti ir sunaikinti visus praeities pėdsakus? Ar tokiais veiksmais mes nekartojame panašių užmojų, kuriuos kritikuojame?“ – teigiama sąjungos pranešime.

Gegužės pabaigoje Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba kreipėsi į kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską bei Vilniaus merą Remigijų Šimašių, ragindami nenukelti sostinės centre esančio paminklo rašytojui ir sovietmečio veikėjui P. Cvirkai.

Sostinės konservatoriai jau praėjusią kadenciją ragino nukelti paminklą, tačiau sprendimas taip ir nepasiekė tarybos. Šią kadenciją į sostinės valdančiąją koaliciją grįžę konservatoriai įtraukė P. Cvirkos paminklo nukėlimą į koalicijos sutartį, tačiau apie konkrečias datas dar nekalbama.

Laidoje dalyvauja Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė, rašytoja Birutė Jonuškaitė-Augustinienė, Vilniaus miesto tarybos narė, Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Paulė Kuzmickienė (TS-LKD), rašytoja Paulina Pukytė, istorikas Mindaugas Tamošaitis, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, VU TSPMI filosofė Nerija Putinaitė.

 xx268

Komentarai


Naujausi epizodai