Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar reikalingi Seimo rinkimų debatai?

10.01 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dar prieš prasidedant Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) organizuojamiems debatams, pareiškė, kad atsisako juose dalyvauti. Šiandien jis dar kartą sukritikavo Seimo rinkimų debatų organizavimą.

Kaip rašo ELTA, Partijos „Lietuva – visų“ rinkimų sąrašo lyderis Algis Krupavičius teigia, kad VRK, jo vertinimu, neužtikrina rinkimų lygiateisiškumo.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vykdomojo rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas teigia, kad VRK nesugeba užtikrinti sklandaus ir kokybiško debatų organizavimo, pasak jo, ši svarbi rinkimų dalis paprasčiausiai yra paversta cirku.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad šių metų Seimo rinkimų debatuose tiek VRK, tiek ir skirtingi televizijų kanalai galimybę pasisakyti suteikia visų rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovams. Tačiau debatų formatas yra nuobodokas.

Debatai socialiniuose tinkluose sulaukia dėmesio – dažniau juoko forma. Ar Seimo rinkimų debatai rinkėjams padeda apsispręsti? Ar jie yra efektyvūs? Kodėl ne visi politikai juose dalyvauja?

Pašnekovai: Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė,žurnalistė, debatų moderatorė Indrė Makaraitytė, žurnalistas, debatų moderatorius Edmundas Jakilaitis, buvusi Vilniaus universiteto debatų klubo prezidentė Nijolė Petronytė,VU rektoriaus patarėjas Paulius Gritėnas,„Žinau, ką renku“ tinklo koordinatorė Guoda Vaitiekūtė

Komentarai


Naujausi epizodai