Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Ar pranešėjų apsaugos įstatymas įveiks korupciją?

11.29 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

„Seime ypatingos skubos tvarka priimtas Pranešėjų apsaugos įstatymas, taps lūžiu kovoje prieš korupciją viešajame ir privačiame sektoriuose”, – sakoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pranešime. Tai – istorinis įstatymas, nes prireikė net 27 nepriklausomos Lietuvos metų, kad įteisintume pagrindinį kovos prieš korupciją įrankį – pranešėjų apsaugos mechanizmą.

Pranešėjams bus garantuotas konfidencialumas, suteiktos darbo vietos garantijos, nemokama teisinė pagalba, teisminių išlaidų kompensavimas ir kita, net tiesioginė finansinė motyvacija. Be to, pranešėjų apsauga bus užtikrinama ne tik viešojo administravimo sistemoje, bet ir privačiose įmonėse.

Laidoje dalyvauja teisininkas Petras Ragauskas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, pranešėjas Ignas Šalnaitis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Ainė Ramanaitė, Seimo narys Dainius Gaižauskas ir apie korupcines veikas kalėjimų sistemoje pranešusi Rasa Kazėnienė.

christmas 2926962 960 722

Komentarai