Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar pavyks sumažinti COVID-19 augimą neuždarius mokyklų?

10.26 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Šiuo metu ugdymo įstaigose 675 aktyvūs koronaviruso protrūkiai. Su šiais protrūkiais susiję 3146 COVID-19 užsikrėtimai, skelbia Nacionalinio visuomenės sveikatos centras.

Nepaisant to, kad valdžia pažadėjo saugoti švietimą ir mokyklos būtų uždaromos paskutinėmis, girdisi dalies ekspertų nuomonių, kad be rimtesnio mokyklų uždarymo kelioms savaitėms ar mėnesiui, pasiekti atvejų skaičiaus mažėjimo nepavyks.

Seimo valdančioji Laisvės frakcija ragina atsakingas institucijas didinti testavimo apimtis mokyklose ir taikyti kitas ryžtingas priemones siekiant išlaikyti kontaktinį mokymąsi. Siūloma kad, esant sudėtingai pandeminei situacijai, moksleiviai turėtų testuotis privalomai. Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, šiuo metu reguliariai testuojasi tik 48 proc. mokinių, yra savivaldybių, kur šis rodiklis nesiekia nė trečdalio.

Antroji laidos tema: kaip vertinti augantį perteklinį mirtingumą ir ką rodo šis rodiklis?

Diskutuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius, Seimo narė Vilija Targamadzė, mokyklų vadovų asociacijos vadovas Dainius Žvirdauskas, Makso Planko instituto Vokietijoje demografas Domantas Jasilionis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai