Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar pavežėjai ir padavėjai turi mokėti lietuviškai?

2023-03-17, Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt" praneša, kad užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalės turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.  Valstybinė kalbos inspekcija ragina įpareigoti juos mokėti ir lietuviškai. Ar Lietuvoje kontaktines paslaugas teikiantys užsieniečiai turėtų mokėti ir lietuvių kalbą?

Diskutuoja: Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas, prancūzas, gyvenantis Lietuvoje Olivier Criou, VU Medicinos fakulteto studentų atstovybės pirmininkas, atvykęs iš Vokietijos Damian Luka Mialkowskyj, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentė Evalda Šiškauskienė, Seimo nariai Kasparas Adomaitis ir Vilija Targamadzė.

Antroji dalis. Šią savaitę žiniasklaida paviešino keletą fragmentų iš būsimos mokesčių reformos. Finansų ministrė G. Skaistė sako, kad paviešinta informacija netiksli ir išsamią reformą pristatys kitą savaitę. Ji teigia, kad situacija nepablogėtų tiems, kurie dirba samdomą darbą. Tad, į ką bus nukreipta mokesčių reforma? Laidoje dalyvauja Indrė Genytė-Pikčienė, INVL grupės vyriausioji ekonomistė, ir Edgaras Savickas, naujienų agentūros ELTA verslo naujienų redaktorius. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai