Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar parama verslui – pakankama?

01.21 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Vakar pradėjo veikti subsidijų smulkiam ir vidutiniam verslui priemonė. Numatyta 150 mln. eurų. Žadama, kad pinigai įmones pasieks vėliausiai po 10 dienų. Planuojama, kad tokia parama galės pasinaudoti dešimtys tūkstančių įmonių.

Tuo metu lengvatinių paskolų paketo užteks 400-500 įmonių.

Priemonė skirta įmonėms, kurių apyvarta kurių apyvarta nuo lapkričio 1 iki sausio 31 dienos bus kritusi bent 30 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 metais, o įmonės, kurių veikla buvo apribota gruodį, lapkričio apyvartos galės neįtraukti.

Vertindamos paraiškas, institucijos patikės įmonių deklaruojamu apyvartos kritimu, tačiau pasiliks teisę patikrinti, ar realūs duomenys atitinka pateiktus.

Verslas kritikuoja tai, kad subsidijos bus skiriamos pagal praėjusiais metais sumokėtą GPM, o ne pagal išlaidas nuomai. Pasak verslo atstovų, tokia parama būtų orientuota į tuos, kurie labiausiai nukentėjo.

Sveikatingumo ir sporto klubai prašo galimybės atsiverti, nes sektoriaus veikla labai sezoniška – pagrindiniai metų pardavimai vyksta spalio-kovo mėnesiais.

To paties prašo ir prekybininkai. Pasak jų, pirmiausia draudimas veikti turėtų būti atšauktas iki 2 tūkst. kv.m. ploto parduotuvėms, kurios turi atskira įėjimą iš lauko. Pasak prekybininkų, pagalbos verslui priemonės negarantuoja, kad ribojimams tęsiantis pavyks išvengti nemažos dalies prekybos įmonių nemokumo.

Delfi.lt praneša, kad  Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikta analizė parodė, jog dalis anksčiau taikytų subsidijų pagal išlaidas nuomai buvo panaudotos už patalpas, esančias didžiuosiuose prekybos centruose. Konkrečiai 7 mln. eurų, t. y. maždaug trečdalis dalinio nuomos mokesčio kompensavimo priemonės lėšų.

Pašnekovai: Seimo vicepirmininkas Vytautas MitalasValstybinės mokesčių inspekcijos teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė, Lietuvos sveikatingumo ir sporto klubų asociacijos valdybos narys Vidmantas Šiugždinis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai