Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar nelietuviški užrašai – grėsmė kalbai?

2023-11-20, Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Kelių Vilniaus barų savininkai gavo kalbininkų nurodymą išverst ant langų esančius užrašus anglų kalba. Barų savininkai atkerta, kad į tokius užrašus ir jų dizainą kalbininkai kištis neturėtų, Vilniaus kalbos sergėtojai laikosi įstatymo ir sako kad tokie teisės aktai. Ar mūsų kalbai ir jos išlikimui kelia grėsmę tokie užrašai?

Antroji laidos dalis. Vilniaus opozicija teigia, kad valdžia ruošiasi ženkliai padidinti parkavimo tarifus Vilniuje. Ar tikrai Vilniaus valdžia ruošiasi ženkliai padidinti parkavimo tarifus?

Diskutuoja: barų Local pub ir Belike taproom savininkas Vidmantas Čičelis, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Violeta Meiliūnaitė, Lietuvių kalbos instituto mokslininkas dr. Darius Ivoška, buvęs Lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, Lietuvių kalbos instituto tyrėja, sociolingvistė dr. Ramunė Čičirkaitė, Savivaldybės įmonės JUDU Judumo transformacijos vadovas Jonas Damidavičius, Vilniaus miesto tarybos narys Artūras Zuokas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai