Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar ne per daug optimizmo kitų metų biudžeto projekte?

10.17 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Vyriausybė vakar pritarė 2020 metų valstybės biudžeto projektui. Planuojama, kad jo pajamos didės 9 proc. (956 mln. eurų) iki 11,545 mlrd. eurų, išlaidos – 8 proc. (940 mln. eurų) iki 12,646 mlrd. eurų.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, naujasis biudžetas yra socialiai orientuotas – didžiausia jo išlaidų dalis teks socialinei apsaugai. Tačiau pagrindiniai valstiečių koalicijos partneriai Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija paskelbtame biudžeto projekte pasigedo koalicijos sutartų punktų dėl vaiko pinigų.

„Mūsų frakcija negali aklai pritarti visiems Vyriausybėms paruoštiems pasiūlymams dėl 2020 metų biudžeto. Yra koalicinė sutartis, kurioje buvo aptarti tam tikri punktai, jie biudžeto projekte neatsispindi – tai pagrindinis minusas“, – frakcijos pranešime cituojamas „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas.

Kai kurie ekonomistai biudžeto projekte įžvelgia riziką, kad biudžeto deficitas gali būti didesnis nei prognozuojama, nes vyriausybė neatsižvelgė į augančias problemas eksporto rinkose.

Kartu su 2020 m. biudžeto projektu Vyriausybė siūlo ir nemažai mokesčių įstatymų pakeitimų. Finansų ministerija prognozuoja, kad pakeitus mokesčių įstatymus bus surinkta apie 300 mln. eur. pajamų.

Laidoje dalyvauja finansų viceministras Darius Sadeckas, Lietuvos banko ekonomistas Vaidotas Tuzikas, UAB SME Finance patarėjas ekonomikai Aleksandras Izgorodinas, naujienų agentūros BNS Verslo redaktorės pavaduotojas Šarūnas Sabaitis, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas ir narys Mykolas Majauskas.

xx334

Komentarai


Naujausi epizodai