Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar nauji mokesčiai užtikrintų didesnę socialinę gerovę?

06.06 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Europos Komisija ragina Lietuvą plėsti mokesčių bazę, išnaudojant nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių galimybes ir didinti išlaidas socialinei apsaugai, kad būtų sumažintas skurdas ir auganti socialinė nelygybė. Ataskaitoje teigiama, kad spartaus ekonomikos augimo vaisių Lietuva nepadalija teisingai – socialinė nelygybė yra viena didžiausių Europos Sąjungoje, o skurdas labiausiai gresia vyresniems žmonėms, neįgaliesiems, nepilnoms šeimoms ir bedarbiams.

Vyriausybė tikisi, kad jų priimti sprendimai padės sumažinti pajamų nelygybę ir skurdą, tačiau naujų mokesčių įvesti nežada.

Laidoje dalyvauja EK atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega, VU ekonomistas Romas Lazutka,  ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jakaterina Rojaka, Seimo narė Ingrida Šimonytė,  VU ekonomistas Justas Mundeikis, automobilistas Vitoldas Milius.

xx237

Komentarai


Naujausi epizodai