Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar mokame atpažinti psichikos sveikatos problemas?

09.10 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Šiandien minima pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Lietuva pagal savižudybių skaičių pasaulyje yra antroji (lenkia tik Šri Lanka), o Europoje pagal šį rodiklį pirmauja. Nors Lietuvos savižudybių statistika nuo 1993 metų smarkiai mažėja, vis dėlto kasmet nusižudo apie 900 žmonių. Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei 32 savižudžiai, o tai maždaug tris kartus lenkia Europos Sąjungos vidurkį.

4 iš 10 lietuvių tiki, kad žmogui galima sukelti savižudiškų minčių, jeigu jo apie tai pasiteirausi, tiek pat mano, kad asmeniui, kuris galvoja apie savižudybę arba yra bandęs nusižudyti, aplinkiniai padėti nebegali, rodo „Jaunimo linijos“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.

Kaip galime pastebėti aplinkinių psichikos problemas ir išgyvenimus ir jiems padėti?

Laidoje dalyvauja „Jaunimo linijos" komunikacijos vadovė Rita Stanelytė, Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Robertas Šarknickas, psichologas, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas, suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis ir SAM Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

xx307

Komentarai


Naujausi epizodai