Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar metas pradėti diskutuoti apie privalomą vakcinaciją nuo COVID-19?

12.02 Ketvirtadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

„Europos Sąjunga turėtų pagalvoti apie privalomą vakcinaciją nuo COVID-19", – vakar sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Pasak jos, dėl tokio žingsnio turi spręsti šalių narių vyriausybės, o diskusijos turėtų prasidėti artimiausiu metu. U. von der Leyen taip pat akcentavo, kad trečdalis Sąjungos gyventojų vis dar yra nepasiskiepiję nuo infekcijos.

Tokiu keliu jau pasuko Austrija – šalis nuo vasario 1-osios įveda privalomą vakcinaciją visiems, dalį austrų toks sprendimas papiktino, prasidėjo protestai. Apie privalomą vakcinaciją jau svarsto ir Vokietija. Tuo tarpu Graikija užvakar nurodė, kad skiepai bus privalomi visiems vyresniems nei 60 metų gyventojams, o štai Prancūzijoje nuo sausio 15 dienos COVID-19 pažymėjimai nebegalios tiems, kurie bus nesirevakcinavę praėjus pusmečiui nuo pirmojo skiepo.

Lietuvoje po truputėlį pradedama kalbėti apie tam tikrų profesijų darbuotojų privalomą skiepijimą. Tikimasi, kad ir vakar įsigaliojęs kai kurių darbuotojų testų apmokestinimas pozityviai keis vakcinacijos tempus. O gal metas pradėti diskutuoti apie privalomą vakcinaciją nuo COVID-19 visiems suaugusiems? Kokia Lietuvos pozicija šiuo klausimu?

Antroji laidos tema: Šiuo metu Lietuvoje naudojamas informuoto sutikimo organų donorystės modelis. Asmenys gali tapti donorais išreiškę sutikimą. Nacionalinis transplantacijos biuras siūlo pereiti prie numanomo sutikimo modelio, kurį jau taiko didžioji dalis Europos valstybių. Jei toks modelis įsigaliotų, visi žmonės būtų laikomi potencialiais donorais, išskyrus tuos, kurie raštu pareiškė nenorą. Ar tai padėtų spręsti organų donorystės problemas?

Kalbame su buvusiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, Sveikatos reikalų komiteto nariu Linu Slušniu, profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke Inga Ruginiene, Lietuvos ambasadoriumi Austrijoje Donatu Kušliu, Graikijos lietuvių bendruomenės tarybos nare Ernesta Kazlauskaite Tsakona, Nacionalinio transplantacijos biuro Komunikacijos skyriaus specialiste Lina Mustafinaite ir asociacijos „Gyvastis" prezidente Aušra Degutyte.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai