Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuvos diplomatija atlaiko pabėgėlių naštą?

07.26 Pirmadienis 13:05
Tomas Loiba

Diplomatiniai santykiai – vienas iš būdų kaip spręsti pabėgėlių problemą. Būtina kalbėti su užsienio šalių atstovais, kad migrantų srautas būtų nukirstas pačiame šaltinyje ir tie, kuriems prieglobstis nesuteiktas būtų grąžinti į kilmės šalį. Tačiau tartis su Irako valdžia užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiu, rodos, sudėtinga. Šalis artimiausiu laiku žada atsiųsti delegaciją įvertinti tai, kas vyksta su jų piliečiais Lietuvoje. Bet nuo rugpjūčio daugės skrydžių iš Bagdado į Minską, kuriais ir vyksta daugelis nelegalų. Juolab, santykiai su Baltarusija yra praktiškai nutraukti, tad diplomatiškai susitarti su kaimynais, atrodo, neįmanoma.

Laidoje dalyvauja – VU TSPMI daktaras Laurynas Jonavičius, Seimo narys Giedrius Surplys, europarlamentaras Andrius Kubilius, Rytų Europos studijų centro analitikas Maksimas Milta, politologas Šarūnas Liekis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai