Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Jus vargina karščiai?

06.13 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Hidrometeorologijos tarnybos praneša, kad šiandien aukščiausia oro temperatūra bus tarp 31 iki 36 laipsnių šilumos. 

Dėl karščio bangos kai kurios mokyklos Lietuvoje stabdo ugdymo procesą, kitose – pamokos trumpinamos. Sprendimus dėl ugdymo gali priimti mokyklų direktoriai. 

Per karščius Lietuvoje išaugo vandens suvartojimas, todėl didmiesčių vandens tiekėjai prašo gyventojų jį vartoti taupia ir atsakingai, nelaistyti žolės. Gėlo vandens Lietuva turi pakankamai, o jo tiekimo problemas kai kuriuose vietovėse lėmė maži vandenviečių pajėgumai, sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Lietuvoje tęsiantis karščiams, šalies upių vanduo nusekęs daugiau nei įprastai birželio mėnesį, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. 

Kelininkai perspėja, jog dėl karščių keliuose vietomis išplaukia bitumas, gali būti ribojamas greitis.

Rekordiškai karštą trečiadienį Lietuvos telkiniuose nuskendo šeši žmonės, penki suaugę vyrai ir šešiolikmetė mergina. 

Besitęsiant kaitrai Valstybinė darbo inspekcija teigia gaunanti vis daugiau skundų dėl netinkamų darbo sąlygų. Anot inspekcijos, blogiausia padėtis dėl darbo sąlygų stebima prekybos centruose veikiančiose mažose parduotuvėlėse.

Laidoje dalyvauja Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tyrimų ir plėtros skyriaus patarėjas dr. Donatas Valiukas, švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Zdislavas Skvarciany, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Lipkevičius, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas, bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktorius Dainius Gudavičius.

xx243

Komentarai


Naujausi epizodai