Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar jums rūpi politikų ir garsenybių teistumas?

09.17 Ketvirtadienis 13:05
Marijus Gailius

Dainininkas Jurgis Didžiulis viešumoje iškėlė krepšininkų brolių Darjušo ir Kšištofo Lavrinovičių kaltės klausimą, kai juos reklamos kampanijai nusamdė vienas ryšio operatorius. Sportininkai prieš daugiau kaip du dešimtmečius buvo nuteisti už moters išžaginimą ir 1999–2002 m. atliko bausmę kalėjime.

Kiek laiko trunka asmenų teistumas ir kuo jis skiriasi nuo moralinio nusikaltėlių smerkimo? Kodėl asmens teistumas yra vienas svarbiausių kriterijų einant į politiką? Vyriausioji rinkimų komisija kandidatų reikalauja įvardyti: „Ar po 1990-03-11 buvote pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos arba bet kada buvote pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo, nepaisant to, ar teistumas išnykęs, ar panaikintas (Įstatymo 36 straipsnio 12 dalis)?“

Diskutuoja teisininkas, redaktorius Petras Ragauskas, VRK pirmininkė, teisininkė Laura Matijošaitytė, ryšių su visuomene konsultantas Linas Kontrimas, parlamentaras, teisininkas Julius Sabatauskas, dainininkas Jurgis Didžiulis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai