Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Jums rūpi klimato kaita?

06.10 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

„Amnesty International“ aukščiausią savo apdovanojimą šiemet skyrė švedų aplinkosaugos aktyvistei 16 metei Gretai Thunberg. Greta nuo 2018 metų rugpjūčio kiekvieną penktadienį, daugiausiai pamokų metu, eidavo protestuoti prie parlamento Stokholme, reikalaudama kovoti su klimato kaita, jos kova įkvėpė piliečių kovos su klimato kova bangą net 131 pasaulio šalyje.

Daugelis organizacijų ir mokslininkų jau seniai perspėja dėl negrįžtamos klimato kaitos. Pagal mokslininkų scenarijus jau po kelių dešimtmečių žmonių gali laukti didžiulė destrukcija - milijonai turės kraustytis, kęsti vandens stygių, atsisakyti tradicinės savo veiklos.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, teigia, kad pasaulis nepakankamai stengiasi apriboti temperatūros kilimą. Savo skepticizmu dėl klimato kaitos garsėjantis Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas praėjusią savaitę pareiškė, kad klimato kaita nebūtinai reiškia blogesnę padėtį pasaulyje.

Laidoje dalyvauja VU profesorius Egidijus Rimkus, Aplinkos ministerijos Klimato kaitos grupės vadovas Tomas Aukštinaitis, Seimo aplinkos komiteto narys Simonas Gentvilas, aplinkosaugininkas Kęstutis Navickas, moksleivė, aplinkosaugos aktyvistė Julija.

xx240

Komentarai


Naujausi epizodai

kur-skuba-z-karta-67676-1597390457 Citata