Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar jėgos naudojimas paimant vaiką – toleruotinas?

2023-12-06, Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pastarosiomis dienomis išplitus vaizdo įrašui su vaiko teisių specialistų bei policijos iš mamos paimamu vaiku, visuomenė audringai diskutuoja ar taip daryti galima ir ne per daug paėmimo situacijos traumuoja vaikus. Prezidentas G. Nausėda pareiškė, jog institucijoms trūksta tikro rūpesčio vaiko interesais ir kad toks jėgos naudojimas buvo netoleruotinas. Į tai atsakydama socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė teigė, jog šalies vadovo komentarai nuvertina itin sunkų atsidavusių žmonių darbą, kurį jie daro siekdami vaiko gerovės. Jos nuomone, prezidentas tiesiog politikuoja.

Diskutuoja: „Lietuvos ryto“ Tyrimų skyriaus redaktorė Rasa Karmazaitė, Kauno technologijos universiteto politologas dr. Ainius Lašas, Seimo narys Linas Slušnys, prezidento vyr. patarėjas Frederikas Jansonas, viešųjų ryšių ekspertas Liutauras Ulevičius.

Antroji dalis. Seime registruotas projektas griežtintis ribojimus Baltarusijos piliečiams, sankcijas prilyginant taikomoms rusams, išimtis būtų palikta tik atvykstantiems dirbti aukštos kvalifikacijos darbą baltarusiams. Žvalgybos tarnybos signalizuoja suaktyvėjusią Baltarusijos KGB veiklą ir nepajėgumą kontroliuoti tokio didelio atvykstančiųjų srauto. Ar neįleisti baltarusių į Lietuvą? Laidoje – VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Nerijus Maliukevičius ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai