Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar įmanoma su Rusija tartis pagarbiai?

09.29 Antradienis 13:05
Marijus Gailius

Lietuvoje viešintis Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas įvardydamas strateginio dialogo su Rusija ypatybes paminėjo pagarbą ir skaidrumą: „Norime turėti skaidrų, nenaivų dialogą su Rusija. (...) Tas dialogas, kurį mes kuriame, mes jį darome labai pagarbiai su savo europiniais partneriais ir visa tai vyksta labai skaidriai“.

Kaip suprasti Prancūzijos lyderio nuostatas Rusijos atžvilgiu? Ar jos atitinka Lietuvos laikyseną ir interesus? Kuri šalis apskritai vadovaujasi efektyvesne diplomatinio bendravimo su Rusija taktika – XX a. nuo okupacijos nukentėjusi Lietuva ar anuomet su Sovietų Sąjunga flirtavusi Prancūzija?

Diskutuoja Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, diplomatai Vytautas Plečkaitis ir Vygaudas Učackas, Rusijos politikos analitikas Marius Laurinavičius, BNS vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis, kultūrinių traumų tyrėja Danutė Gailienė ir istorikas Alvydas Nikžentaitis.

Komentarai


Naujausi epizodai